Петрол ще се освобождава от несвойствени дейности и ще се фокусира върху ключовата си дейност на дистрибутор на горива. Това стана ясно от проведеното на 29 юли редовно общо събрание на акционерите. По всички точки от дневния ред основните акционери гласуваха единодушно, а упълномощеният представител на поставената под специален надзор Корпоративна търговска банка (която притежава около 5% от капитала) имаше инструкции да се въздържи по всички въпроси, съобщи вестник „Капитал". Повечето от решенията бяха стандартни - одобрения на годишните отчети, разпределение на печалбата, избор на одитор и т.н., като единственото нерутинно предложение за промени в устава беше отхвърлено.
Според „Капитал", в заседателната зала в централата на дружеството на бул. "Черни връх" в София са присъствали малко над 76% от капитала, сред които и представители на три от ключовите акционери - "Алфа кепитъл" с 28.85%, "ВИП пропъртиз" и "Корект фарм" с по 18.3%, като единствено е липсвал "Юлинор" с 23.1%.
Доскоро и четирите дружества се приемаха за свързани с мажоритарния акционер на КТБ Цветан Василев, но от средата на юли бяха направени опити за прехвърляния на собствеността и управлението на някои от тях, които бяха контрирани с опити за блокиране на вписването им в Търговския регистър.
"Корект фарм" беше представено лично от вписания преди дни негов нов управител и едноличен собственик - световният шампион по борба в категория до 66 кг за 2005 г. Николай Гергов, чийто кум е членът на борда на "Петрол" Гриша Ганчев. Другите големи акционери все още са под контрола на доверени на Василев лица, като за "ВИП пропъртиз" също има опит за прехвърляне, временно спрян от съда. Присъстващите изпълнителни директори също демонстрираха екипност, въпреки че единият, Георги Татарски, беше вкаран в групата "Петрол" като представител на Василев, а другият, Милко Димитров, е дългогодишен управител в различни дружества от структурите на "Литекс" на Гриша Ганчев.
Никой от големите акционери не се възползва от възможността да направи изказвания или пък да зададе въпроси на мениджмънта. Така по всичко личи, че оспорваните прехвърляния на акционери и пререгистрации на дружества в Ловеч в последните дни не са резултат на конфликт между Василев и Ганчев, а действията им са по-скоро координирани.