Информациите за напрегнатото и изпълнено със скандали общо събрание на дистрибутора на горива Петрол на 23 ноември (вторник), което беше белязано от необичайно присъствие на полиция и частни охранители, се потвърждават и от протокола за него, публикуван днес.
Паралелното участие на Орлин Тодоров и Иван Кутевски от името на Петрол холдинг довело до 146% кворум на събранието и последния предложил отлагане на събитието. Денис Ершов поискал отлагането му заради нечетлива компютърна разпечатка от интернет, удостоверяваща статуса на Орлин Тодоров в Петрол холдинг. Иван Кутевски предложил за секретар уволнения бивш изпълнителен директор на дистрибутора Цветан Димитров, който пък не присъствал, а след това самият Кутевски предложил отлагане на събранието заради надхвърлящ 100-те процента кворум. Това са само част от разигралите се по време на събитието сцени, с които двата лагера явно са се опитали взаимно да се изнервят.
Накрая адвокатът на Кутевски заявил, че не признава провелото се събрание за легитимно.
Както вече стана ясно, събранието на веригата бензиностанции, което е ключовото дъщерно подразделение на раздирания от акционерни скандали Петрол холдинг, се превърна в арена на войната на двамата основни собственици на холдинга - Митко Събев и Денис Ершов. Още преди старта на събранието секретарите са протоколирали оплакването на легитимиралия се като изпълнителен директор на холдинга - довереното лице на Денис Ершов - Иван Кутевски, чийто адвокати са се оплакали, че клиентът им е бил възпрепятстван да влезе в сградата. В събранието наред с претендиращия да е директор на Петрол холдинг, участие взе и легитимният изпълнителен директор на Петрол холдинг - довереното лице на Митко Събев - Орлин Тодоров.
Предмет на спор е било дори защо в поканата за събранието не е посочен на кой етаж в централата на компанията ще се проведе, при положение, че от край време това е 11-я етаж, където е базиран висшия мениджмънт.
С изключение само на една точка от дневния ред по всички останали Кутевски гласува контра на Тодоров. Макар като свързани с мажоритарния собственик и заинтересувани лица те да не са могли да гласуват по най-важната точка - тази за оздравяването на филиала за продажби на горива на едро Нафтекс петрол, чрез замяна на 200 млн. лв. дълг към компанията-майка за собственост, двамата са го направили. Отделно е изчислен и резултат от гласуването по тази точка само на присъстващите миноритарни акционери, които почти единодушно са го подкрепили.
Източник: Вестник Дневник