Ако една страна успее да стигне до финала на Световното първенство по футбол, то тя вече е сред фаворитите да измине целия път до спечелването на ценния трофей по време на следващото издание на престижния международен турнир само четири години по-късно.
Ако същия този отбор направи убедително представяне по време на квалификациите и стигне до финалите, записвайки девет победи и само един равен, няма никакво съменение, че това ще е един от съставите, с които ще се съобразяват всички претенденти за Световната купа. Това обаче не се отнася в пълна степен за отбора на „лалетата", въпреки че започнаха мачовете си от груповата фаза с разгромна победа над световния шампион Испания.
Холандците направиха много разочароващо представяне на Евро 2012 и трябваше да напуснат надпреварата още в груповата фаза след загуби от Германия, Португалия и Дания. От тогава насам те не само смениха своя национален селекционер с Луис Ван Гаал, но и направиха цялостна промяна на своя състав. Само седем играчи ще представят Холандия през това лято от тима, който достигна финала в Южна Африка, като едва четирима ще влязат в стартовата единадесеторка на Ван Гаал. Това са именно Ариен Робен, Робин ван Пърси, Уесли Шнайдер и Найджъл де Йонг.
Ето защо е напълно редно да кажем, че отборът на Холандия не е същият като този от преди четири години и очакванията към него също са се променили. „Лалетата" са един от петте отбора, който е успявал да достигне финал на Световно първенство поне три пъти. Останалите страни, които могат да се похвалят с подобно постижение са Германия, Бразилия, Италия и Аржентина. Измежду всички тях, именно тима на Холандия е този с най-малки шансове да грабне ценния трофей през това лято. Едва ли някой ще рискува и ще заложи на Световната купа по футбол с краен победител отбора на Холандия.
„Оранжевите" са предвождани от един от най-добрите треньори в света Ван Гаал, който има зад гърба си спечелени титли от клубните първенства в Германия, Испания и Холандия. Въпреки това, един треньор колкото добър и класен да е, не може да направи чудеса, ако и неговите възпитаници не се представят на най-високо ниво и не са мотивирани до краен предел за победа. Бъдещият мениджър на английския Манчестър Юнайтед не разполага с достатъчно качествен състав за да се съревновава с най-добрите отбори в света, като това може да се види и от промяната на игровата схема от 4-3-3 с далеч по-дефанзивната 5-3-2.
По повод настоящата форма на представителния отбор на Холандия, една от легендите на тима Едвин Ван Дер Сар заяви на официалния сайт на ФИФА:
„Състава на Холандия среща малко повече трудности отколкото по време на Световното първенство по футбол през 2010 година. В нашия тим вече няма 10 или 11 футболисти от световна класа както преди, а само трима или четирима, които могат да се наредят сред най-добрите в турнира. Именно тези играчи на световно ниво остаряват все повече и повече и скоро ще дойде времето, в което да се надяваме младото поколение футболисти ще поеме щафетата и ще постигне повече успехи с националния тим, спрямо представянето ни през последните три или четири години. "
Впечатляващите резултати на „лалетата" от квалификационната фаза на турнира и представянето им в първия мач от груповата фаза, може да упровергават коментара на Ван дер Сар, но без съмнение стартовата 11-ка на Холандия през това лято ще бъде далеч от класата, която притежаваше тя в предходните турнири.
Валута | Цена | Δ% |
---|---|---|
EURUSD | 1.04 | ▲0.41% |
USDJPY | 152.78 | ▼0.90% |
GBPUSD | 1.25 | ▲0.49% |
USDCHF | 0.90 | ▼0.36% |
USDCAD | 1.43 | ▼0.35% |
Референтен индекс | Цена | Δ% |
---|---|---|
Dow 30 | 44 650.10 | ▲0.01% |
S&P 500 | 6 035.38 | ▼0.13% |
Nasdaq 100 | 21 485.60 | ▼0.39% |
DAX 30 | 21 600.10 | ▲0.09% |
Криптовалута | Цена | Δ% |
---|---|---|
Bitcoin | 98 126.70 | ▲0.30% |
Ethereum | 2 795.86 | ▲2.32% |
Ripple | 2.54 | ▲0.39% |
Фючърс | Цена | Δ% |
---|---|---|
Петрол - лек суров | 71.84 | ▼1.05% |
Петрол - брент | 75.30 | ▼1.03% |
Злато | 2 869.84 | ▲1.01% |
Сребро | 25.68 | ▲1.17% |
Пшеница | 580.72 | ▲0.70% |
Срочност | Цена | Δ% |
---|---|---|
US 10 Year | 109.44 | ▲0.31% |
Germany Bund 10 Year | 133.56 | ▲0.22% |
UK Long Gilt Future | 93.46 | ▲0.75% |