Излизането на Гърция от еврозоната е възможност. Подобен сценарий няма да се развие като "разходка в парка", но "вероятно" няма да означава край на еврото, заяви ръководителят на МВФ Кристин Лагард за германския вестник "Франкфуртер алгемайне Цайтунг", съобщават от БНР. Скоро след като изданието публикува извадки от интервюто, от централата на Фонда побързаха да издадат уточнение, в което се изразява надеждата, че европейците ще намерят път към споразумение за бъдещето на Гърция в рамките на еврозоната. Лагард обаче отхвърли като малко вероятна възможността за цялостно решение на разногласията с Атина "в близките дни". Точно след седмица Гърция трябва да плати на МВФ 300 милиона евро, но няма да може да го стори, без споразумение с кредиторите, които настояват за орязване на пенсиите и работните места в публичния сектор.
Гръцкият проблем засенчи снощната среща на финансовите министри от Г-7 в Дрезден, въпреки че не бе официално в дневния ред, отбелязва Ройтерс. Притесненията за Гърция и еврозоната потиснаха основните индекси на Уолстрийт снощи, както и във Франкфурт и в Париж вчера.
Еврото се котира тази сутрин малко по-високо спрямо долара в сравнение със снощи. Инвеститорите са на нокти след вчерашните предупреждения от Международния валутен фонд, че Гърция може да излезе от еврозоната поради буксуващите преговори с международните кредитори.