ПонеделникПървият ден на седмицата стартира с данни за индекса на бизнес активността в производствения сектор в Китай. Той възлезе на 50.8 пункта, или под очакванията за стойност от 51.2 пункта.
Същият индекс, бе оповестен и за Австралия, като там резултатът от 59 пункта изпревари очакванията за стойност от 56.4 пункта.
Важни данни излязоха и от Япония. Индексът Tankan за големите производствените компании, възлезе на 19 пункта, или под очакванията за стойност от 22. Индексът на бизнес активността в производствения сектор в страната на „изгряващото слънце“, също разочарова със стойност от 52.5, при очаквани 52.9 пункта.
Първите данни от Европа ще дойдат от Германия и ще са свързани с индекса на вносните и износните цени и продажбите на дребно.
Индексът на бизнес активността в производствения сектор, ще бъде оповестен днес още в – Русия, Швеция, Норвегия, Полша, Унгария, Испания, Италия, Франция, Великобритания, еврозоната, Германия, Мексико и САЩ.
Половин час преди обяд ще бъдат изнесени ключови данни от Великобритания, свързани с М4 паричното предлагане, нетните потребителски заеми, ипотечните заеми и одобрените молби за ипотечни кредити в страната.
Точно по обяд, инвеститорите ще следят за ключовите данни за нивото на безработица в еврозоната.
ВторникСъбитието за азиатската сесия във вторник ще е решението на австралийската централна банка относно лихвите. Те се очаква да бъдат запазени при текущите им нива от 1.5%.
Иначе инвеститорите ще следят още за бизнес доверието в Нова Зеландия и потребителското доверие и паричната база в Япония.
Първите данни от Европа ще бъдат от Великобритания, във връзка с данните за индекса на цените на жилища на Nationwide.
Инвеститорите ще следят за промяната в броя на безработните в Испания и индекса на бизнес активността в строителния сектор във Великобритания.
По обяд, ще станем реалност на данните за индекса на производствените цени в еврозоната за август.
В късния следобед, трейдърите ще погледнат към доклада от Червената книга в САЩ и изявлението на Рандъл Куорълс, заместник-председател на Фед.
Късно вечерта, ще бъдат изнесени още и продажбите на автомобили в САЩ.
СрядаТретият ден на седмицата, ще мине под знака на данните за индекса на бизнес активността в сектора на услугите. Резултатите за този ключов индикатор ще бъдат изнесени за – Австралия, Русия, Испания, Италия, Франция, Германия, еврозоната, Великобритания и САЩ.
Иначе от Австралия реалност ще станат данните за разрешителните за строеж, а от Великобритания за индекса на цените на BRC.
Час преди обяд, от еврозоната ще бъдат оповестени данните за индекса на бизнес активността и потребителското доверие в Испания.
Точно по обяд, от еврозоната ще станат реалност резултатите за продажбите на дребно.
Решения относно лихвите ще вземат централните банки на Румъния и Полша.
Ключовите данни за индекса МВА на молбите за ипотечни кредити и данните за заетостта в частния сектор на ADP, ще бъдат оповестени в ранни следобед.
По традиция, в третия ден от седмицата ще бъдат изнесени данните за запасите на петрол и петролни продукти на САЩ.
ЧетвъртъкЧетвъртият ден на седмицата ще е изключително беден на важни икономически данни. Той стартира с резултатите за търговския баланс на Австралия.
От Европа ще липсват по-значими данни, а първите от САЩ, ще са свързани с първоначалните молби за помощи за безработица.
От Мексико реалност ще станат данните за потребителското доверие, а от Канада – за индекса на бизнес активността IVEY за септември.
Инвеститорите ще следят още за фабричните поръчки в САЩ и решението на централната банка на Мексико относно лихвите. Последните се очаква да бъдат запазени при ниво от 7.75%.
ПетъкПоследният ден на седмицата стартира с данните за индекса на бизнес активността в строителния сектор и продажбите на дребно в Австралия.
Следват – потребителските разходи на домакинствата в Япония и средните месечни доходи в страната.
Инвеститорите ще следят още данните за прогнозния индекса на водещите и съвпадащите индикатори в Япония.
Първите резултати от Европа, ще дойдат по направление на индекса на производствените цени и фабричните поръчки.
От Франция, инвеститорите ще следят за текущата сметка, търговския баланс и държавния бюджет.
Индустриалното производство, ще бъде изнесено за Испания, Унгария и Швеция.
Час преди обяд, от Италия ще станат реалност данните за продажбите на дребно.
Всички инвеститорски погледи, ще са насочени в петък, към резултатите за промяната в броя на заетостта и нивото на безработица в САЩ. По същото време, същите данни ще бъдат изнесени и за Канада.
Важни за посоката на долара ще са още – средното почасово заплащане, от което инвеститорите ще си правят изводи за бъдещата политика на Фед по отношение на лихвите.
Още по темата:
Брентът уверено върви към 100 долара за барел
До колко ще поскъпне бензинът при цена на петрола от 100 долара за барел?