Понеделник
Първият ден на новата седмица стартира с входящия и изходящия индекс на производствените цени в Нова Зеландия.
Данните превишиха средните очаквания на анализаторите, кота отбелязаха ръст от 1.4 и 1.5%. Последва коригирания стоков баланс в Япония, отбелязал понижение от 300 милиарда йени, при очаквания за 480 милиарда йени понижение.
Рано сутринта бяха оповестени и индекса на цените на жилищата на Rightmove във Великобритания. Те са се понижили с 1.7% на месечна база през октомври, а на годишна спада им е от 0.2%. И двата резултата се оказаха по-лоши от очакванията на анализаторите.
Първите по-важни данни от еврозоната ще дойдат за текущата сметка. Тя се очаква да е на положителен баланс от 41.4 милиарда евро. Точно по обяд, отново от еврозоната, реалност ще станат и данните за производството в строителния сектор.
От САЩ ще липсват по-важни икономически данни през днешния ден.
Вторник
Във вторник няма да има данни от Азия, а първите резултати от Европа ще дойдат от Франция и ще са свързани с нивото на безработицата. Очаква се то да се е повишило до 9.3%.
Следват резултатите за индекса на производствените цени в Германия, с прогнозиран ръст от 3.3% на годишна и 1.2% на месечна база през октомври. Инвеститорите ще следят още за индекса на потребителските цени в Швейцария. Час след обяд, от Великобритания ще видим производствените поръчки на CBI за ноември, а в 15:00 часа, решение относно лихвената си политика ще вземе унгарската централна банка.
Първите данни от САЩ ще са свързани с разрешителните за строеж и началното жилищно строителство, а малко по-късно ще видим и доклада от Червената книга.
Денят ще приключи с данни от Русия свързани с индекса на производствените цени, продажбите на дребно и нивото на безработица.
Сряда
Първите резултати в средата на седмицата ще са за индекса на водещите индикатори на Westpack в Австралия. Следват разходите за кредитни карти в Нова Зеландия. От Япония, реалност ще станат резултатите за индекса на бизнес активността.
Първите данни от Европа ще дойдат от Норвегия и ще са свързани с равнището на безработица в страната. Търговския баланс в Испания, ще бъде изнесен час преди обяд. Данни за нетнитете заеми в обществения сектор и разходите там, ще бъдат излъчени половин час преди обед.
Първите резултати от САЩ ще са свързани с индекса МВА за молбите за ипотечни кредити. Малко след това ще видим поръчките на трайни стоки и продажбите на готови жилища. Интерес ще представляват още резултатите за потребителското доверие на Мичиганския университет.
По традиция, ще бъдат оповестени и данните за петролните запаси в САЩ.
Четвъртък
Този четвъртък ще е изключително беден на важни макроикономически данни. Той стартира с резултатите за инфлацията в Япония, очаквана при 1% на годишна база през октомври.
Първите резултати от Европа ще са свързани с бизнес доверието във Франция.
Малко динамика ще се внесе от решението на централната банка на ЮАР относно лихвите. Те се очаква да бъдат запазени при ниво от 6.5% на годишна база.
От САЩ ще видим данните за първоначалните молби за помощи за седмицата до 17-ти ноември.
Най-значимото събитие на деня, ще е стенограмата от последната среща на ЕЦБ. От нея, инвеститорите ще се опитат да предогадят бъдещите действия на банката по отношение на лихвите.
Интерес ще представлява още и инфлационния доклад на английската централна банка. По-късно през деня, ще видим и доклада за финансова стабилност на канадската централна банка.
Петък
Петък стартира с ключови данни за Сингапур. Те ще включват - ръстът на БВП, текущата сметка и инфлацията в страната.
Първите данни от Европа, ще са свързани с ръста на БВП на Германия за третото тримесечие. Очакванията са за ръст от 0.5% на тримесечна и 2.3% на годишна база. Инвеститорите ще следят и за прогнозния инедкс на бизнес активността на производствения сектор.
Всъщност данните за активността в производствения сектор ще доминират през целия ден. Резултати за индекса, ще бъдат обявени в Германия, еврозоната, САЩ.
Освен това, инвеститорите ще следят още и данните за индекса на активността в сектора на услугите. Той ще бъде оповестен в - Франция, Германия, еврозоната, САЩ.
От Великобритания реалност ще станат още данните за баланса на продажбите на дребно на CBI.
Ключови данни ще бъдат изнесени от Канада - свързани с нивото на инфлация и продажбите на дребно. От Мексико, реалност ще станат данните за ръста на БВП.
Още по темата:
Три фактора сочещи към връх за долара
Най-добрите ДВИ-та отличени за четвърта поредна година