По време на Черния петък в САЩ са били реализирани рекордни онлайн продажби в размер на 6.22 милиарда долара, според данни на Adobe Analytics. Това е повишение с 23.6% спрямо миналата година, се казва още в доклада.
Този Черен петък в САЩ са били регистрирани и рекордни продажби на смартфони в размер на над 2 милиарда долара. Кибер-понеделникът - първият ден на седмицата след Черния петък, се очаква да запише нов рекорд на продажбите в размер на 7.8 милиарда долара, което да е с 18% повече в сравнение с миналата година.
Повече купувачи се обърнаха към интернет за покупки и започнаха сезона на пазаруване през почивните дни, съобщават медиите.
По време на празника на пазаруването в САЩ, 33.5% от продажбите онлайн, са се паднали на смартфоните. Това е повишение спрямо 29.1% през миналата година.
"Търговците на дребно си свършиха работата, за да превърнат почти с 10% повече посетители в купувачи на смартфони, този Черен петък", коментира Тейлър Шрайнер, директор на Adobe Digital Insights.
Получаване на онлайн покупката в магазина, продължава да е популярна опция, предлагана от големите търговски вериги. Тя се практикува от вериги, като Target, Kohl's и Walmart с надеждата, че когато потребителите отидат да си вземат поръчаната стока онлайн, ще направят и други покупки.
Междувременно купувачите са повишили и стойността на покупките си, като средната такава расте с 8.5% спрямо миналата година, достигайки 146 долара.
Онлайн продажбите по време на "Деня на благодарността" са възлезли на 3.7 милиарда долара, което е с цели 28% повече в сравнение с миналата година. Това прави денят най-бързо растящия по отношение на електронната търговия. Общите продажби на смартфони през този ден са достигнали 1 милиард долара, а стойността на покупката онлайн, се е повишила с 8%.
За първи път в историята, цените по време на "Деня на благодарността" са били толкова ниски, колкото и на Черния петък. Това е довело до "кражба" на част от тълпите от последния ден на седмица.
Още по темата:
Стотици служители на Amazon спряха работа преди Черния петък
Стоки за над 10 милиарда долара продаде Alibaba само за час