Понеделник
Първият ден на новата седмица стартира много активно за финансовите пазари, след срещата през уикенда между американсия и китайския президент. Той се очертава, като много активен и по отношение на изнасяните макроикномически данни.
Под очакванията - при 51.3 пункта се оказа индексът на бизнес активността за производствения сектор в Австралия. Средните очаквания бяха за 56.6 пункта. Разрешителните за строеж в страната се понижиха с 1.5% на месечна база през октомври, на фона на очакванията за ръст от 3%.
Индексът на бизнес активността в производствения сектор, ще е основна тема на деня. Той ще бъде оповестен за - Япония, Русия, Турция, Швеция, Норвегия, Полша, Испания, Чехия, Германия, Италия, ЕС, Великобритания и САЩ.
Отвъд този индикатор, инвеститорите ще следят още за потребителското доверие в Испания - час преди обяд, както и разходите в строителния сектор и продажбите на автомобили в САЩ.
Вторник
Денят стартира с данни за паричната база в Япония и продажбите на дребно на BRC за Великобритания. Следват резултатите за текущата сметка на Австралия, както и решението на австралийската банка относно лихвите. Широките очаквания на пазара са, че те ще бъдат запазени при ниво от 1.5% на годишна база.
Първите данни от Европа ще дойдат от Франция и ще са свързани с държавния бюджет. От Испания ще видим промяната в броя на безработните, а от Швейцария - за инфлацията през ноември.
Текущата сметка на Швеция ще бъде оповестена час и половина преди обяд. Инвеститорите ще следят още бизнес активността в строителния сектор във Великобритания, както и индекса на производствените цени в еврозоната - точно по обяд.
От Северна Америка ще липсват много и ключови макроикономически данни, като от Канада реалност ще станат данните за производителността на труда, а от САЩ - доклада от Червената книга.
Сряда
Средата на седмицата стартира с данни за ръста на БВП на Австралия. Очакванията са за повишение от 0.7% на тримесечна и 2./% на годишна база, което би било забавяне спрямо ръста от предходното тримесечие.
Следват резултатите за индекса на бизнес активността в сектора на услугите на Китай.
Първите резултати от Европа ще са свързани с индустриалното производство и индекса на бизнес активността при услугите в Испания. Последният показател ще бъде изнесен още за Италия, Франция, Великобритания, Германия и еврозоната.
Точно по обяд, от еврозоната ще видим и данни за продажбите на дребно.
Първите резултати от САЩ ще са за индекса МВА за молбите за ипотечни кредити. В ранния следобед инвеститорите ще следят за данните за заетостта в частния сектор на АDP, както и за производителността в частния сектор. Те ще са първия предвестник на резултатите в петък относно заетостта и безработицата в най-голямата световна икономика. Инвеститорите ще следят още и резултатите за разходите за труд за единица продукция.
Сред най-важните събития на деня ще е решението на канадската централна банка по отношение на лихвите. Малко по-късно, ще бъдат изнесени по традиция и резултатите за запасите от петрол и петролни продукти в САЩ.
Четвъртък
Предпоследния ден на седмицата стартира с данни за индекса на цените на жилищата на RICS във Великобритания за ноември. Средните очаквания са за понижението му със 7%. Следват продажбите на дребно и търговския баланс в Австралия.
Първите данни от Европа ще дойдат от Германия и ще са свързани с фабричните поръчки.
Инвеститорите ще следят още за индустриалното производство в Унгария, продажбите на дребно в Чехия и равнището на безработица в Гърция. От Русия ще видим данни за инфлацията.
Иначе първите данни от Северна Америка ще дойдат от Канада - за началното жилищно строителство и търговския баланс. Малко по-късно ще видим първоначалните молби за помощи за безработица от САЩ и търговския баланс в най-голямата световна икономика.
Петък
Последният ден от новата седмица стартира с потребителските разходи на домакинствата и средните месечни доходи в Япония. Малко по-късно, отново от страната ще бъде изнесен прогнозния индекс на водещите и съвпадащите индикатори.
От Германия реалност ще станат данните за индустриалното производство. То се очаква да е нараснало с 0.1% на месечна и 0.3% на годишна база.
Следват ключови данни от Франция свързани с текущата сметка, търговския баланс и индустриалното производство.
От Италия ще видим продажбите на дребно, а точно по обяд еврозоната ще оповести промяната в броя на заетите и ръста на БВП.
Петък ще е силно наситен на важни данни и от Северна Америка. От Канада ще видим нивото на безработицата и промяната в броя на заетите.
С най-голяма тежест за деня обаче, се очаква да са данните за заетостта и безработицата в САЩ, които ще внесат повече яснота относно развитието на щатската икономика и бъдещата политика на Фед.
Освен това, инвеститорите ще следят още и за прогнозното потребителско доверие на Мичиганския университет, малко по-късно.