Еврото падна заедно с фючърсите на европейските акции, след като ръководителите на финансовите министерства на страните от Европейския съюз не успяха да постигнат сделка за единен отговор на коронавируса.
Фючърсите на акциите в САЩ се колебаха след волатилната сесия във вторник, когато печалбите на S&P 500 бяха заличени в края на деня. Акциите в Азия се търгуваха смесено, като японските акции се повишиха, а тези в Хонконг паднаха. Петролът продължи да се люлее преди ключовата среща на доставчиците от ОПЕК+, а държавните облигации се търгуваха без промяна.
Япония провежда тест на ключова подвижна средна съпротива на фона на рали за индексите,
докато S&P 500 за кратко достигна 20% ръст вчера над най-ниските си нива от края на март. Но надеждите на инвеститорите за по-нататъшно повишение бяха "попарени".
Най-високата смъртност от коронавируса в САЩ обаче, както и в щата Ню Йорк, напомни на инвеститорите, че ситуацията все още е далеч от овладяна.
Все пак ръстът на броя на новите случаи в Ню Йорк се забави и Италия отчете най-малкото си нови инфекции от 13-ти март насам. Няколко европейски държави планират да облекчат ограниченията.
"С напредването на тримесечието инвеститорите започват да разбират, че всичко, което виждаме, е под формата на помощни средства, за да се подпомогне икономиката," казва Боб Мишел, главен инвестиционен директор в JPMorgan Asset Management, по Bloomberg TV. „Това не е стимул, който да накара икономиката да се повиши много по-висока от там, където е.“
Петролът се повиши след поевтиняването му до най-ниското ниво от началото на месеца. Инвеститорите претеглят дали най-големите световни производители ще успеят да постигнат сделка, която да намали достатъчно продукция, за да компенсира безпрецедентната загуба на търсене от епидемията от коронавирус.
При другите активи австралийският долар се понижи, след като S&P Global Ratings намали перспективите за кредитен рейтинг на страната от стабилни до отрицателни. Кивито остана по-ниско, след като централната банка на Нова Зеландия заяви, че е отворена за увеличаване на размера и обхвата на програмата си за обратно изкупуване на активи.
Ето и основните движения на пазарите:
Акциите
Фючърсите на S&P 500 нараснаха с 0.6% рано сутринта, след като индексът загуби 0.2% от стойността си във вторник.
Японският индекс Topix добави 1.1%.
Shanghai Composite се понижи с 0.3%.
Хонгконгският Hang Seng загуби 0.8%.
Австралийският индекс S&P/ASX 200 спечели 0.9%.
Индексът Kospi добави 0.3%.
Фючърсите на Euro Stoxx 50 се понижиха с 03%.
Валути
Йената е при 108.90 йени за долар, което е понижение от 0.1%.
Офшорният юан се търгуваше при 7.0768 за долар, или с 0.1% на минус.
Еврото поевтиня с 0.2% до 1.0866 долара.
Кивито загуби 0.4% до 59.51 американски цента.
Австралиецът се понижи с 0.7% до 61.28 американски цента.
Облигации
Доходността по 10-годишните държавни щатски книжа нарасна с една базова точка до 0.72%.
10-годишната доходност на Австралия достигна 0.95%.
Суровини
Суровият тексаски петрол в Западен Тексас поскъпна с 5.8% до 25.02 долара за барел след понижение във вторник.
Златото беше плоско по 1648 долара за унция.
*Материалът е с аналитичен характер и не е съвет за покупка, или продажба на акции
Още по темата:
Немският DAX и щатският S&P 500 вече с над 20% от дъната си
Златото и среброто могат да поскъпнат с над 10%