Уорън Бъфет е купил акции на PNC Financial Services (PNC) и US Bancorp (USB) през първото тримесечие, но инвестиционната легенда е разпродал книжата на Travellers Companies (TRV) и Phillips 66 (PSX), както и е намали позицията си в Amazon (AMZN), докато коронавирусът е бил в разгара си.
Сред другите забележителни ходове Berkshire Hathaway (BRKB) на Бъфет също е намалил дела си в Goldman Sachs (GS) с 84%, показаха тримесечни 13F данни от SEC в края на петък.
Конгломератът също е намалил дела си в JPMorgan Chase (JPM) и Synchrony Financial (SYF) с 3%, Sirius XM (SIRI) с 2% и Teva Pharmaceuticals (TEVA), VeriSign (VRSN) и DaVita Healthcare (DVA) с по 1% всяка.
Бъфет е намалил дела си в Amazon (AMZN) с 0.7%, или 4000 акции, а в Biogen (BIIB) с 0.8%, или 5 425 акции. Той разкри дела си в Amazon преди година, оценен на приблизително 1 милиард долара днес.
По-рано през май Бъфет разкри, че Berkshire е излязъл изцяло от четирите основни американски авиокомпании през април, включително Delta Air Lines (DAL).
Най-голямата позиция в портфейла на Уорън Бъфет През първото тримесечие на годината Berkshire запази позициите си в Apple (AAPL). Акциите на Apple остават номер 1 в портфолиото на "Оракулът от Омаха" с 36.5% от активите според 13F-заявлението.
Предполага се, че Berkshire Hathaway е платил средно по 149.26 долара за акция на Apple, позиция, която започна да натрупва през първото тримесечие на 2016 г. Акциите на Apple нараснаха до близо 315 долара вчера.
Ето какво направиха някои от най-популярните мениджъриДан Льоб от Third Point купи за пръв път акции на Walt Disney (DIS). Активистът инвеститор повиши позициите си в Amazon и Ferrari (RACE), и двете от които за първи път купи през Q4 2019. Той излезе от Campbell Soup (CPB) и намали дяловете в компаниите United Technologies и Raytheon Company, сега Raytheon Technologies (RTX).
Trian Fund Management Фонд на Нелсън Пелц натрупа голяма позиция в General Electric (GE) с 9 843 акции. Той намали топ позициите си Procter & Gamble (PG) с повече от милион акции, или 3%. Акционерът активист потърси промени в борда на двете компании.
Appaloosa Management на Дейвид Тепър беше голям продавач и купувач на технологично ориентирани акции. Новите покупки включват Twitter (TWTR), Netflix (NFLX), Microsoft (MSFT), Tesla (TSLA) и Qualcomm (QCOM).
Той намали дяловете си в Alphabet (GOOG), Amazon (AMZN), Facebook (FB) и Alibaba (BABA), най-добрите акции по пазарно представяне.
Още по темата:
Ето какъв съвет дава Бъфет относно инвестирането
Колко акции на Amazon притежава Бъфет?