Цветан Василев призна - взел 4 млрд. лева от КТБ за бизнеса си. 4 млрд. лева от КТБ са отишли за покупката на фирми, контролирани от Цветан Василев.
Това заявява самият банкер в интервю за сайта "Гласове" като на практика призна, че е ограбил собствената си банка. Защото три одиторски фирми - "Ърнст енд Янг одит", "Делойт България" и АФА, които проверяваха състоянието на КТБ, отписаха въпросните 4 млрд. лева с мотив, че парите не могат да бъдат върнати, тъй като са отпуснати като кредити без обезпечения.
В интервюто банкерът, който се укрива в Сърбия, обаче твърди, че раздадени пари не могат да се смятат за дупка в КТБ. Защото банката контролирала чрез свои дружества бизнес, чиято оценка надхвърля 2 милиарда евро, което правело 4 млрд. лв.
Василев разкрива и схемата, по която са били раздавани милиардите.
От думите му става ясно, че сумата е отпусната за придобиане на активи чрез специални дружества, които се финансират от банката. И допълва, че "тези инструменти бяха в основата на стратегията, която ние предприехме още в самото начало след закупуването на Корпоративна търговска банка и която следвахме успешно до нейния изкуствено предизвикан фалит".
Попитан какво означава специални дружества, той уточнява, че това били компании, създадени със специална цел да бъдат финансирани за придобиване и преструктуриране на определени активи.
Това не означава, че те са мои или на банката, а въпросните дружества били приоритетни клиенти за КТБ, е обяснението на Василев. Което обаче противоречи с казаното от него по-напред в интервюто, в което твърди, че активи за 4 млрд. лв. са купени от дружества на банката, на която той е мажоритарен собственик. Тоест банката дава парите на "специалните дружества", които нямат капитал, а придобитите активи стават собственост на Цветан Василев и той ги продава за 1 евро.
Според адвокати така Цветан Василев сам дава в ръцете на обвинението липсващото до момента - умисъл в действията на банката. Предната серия банкери се отърваха от обвиненията за фалиралите банки, защото не бе доказана умисъл и търсене на материална облага. С това признание Василев облекчава работата на държавното обвинение.
Министър иска полицейски блокади на училища и квартали заради дрога. Полицията да блокира отделни квартали и училища, за да хване дилърите на дрога. Тази идея изложи министърът на образованието проф. Тодор Танев, който представи темата за насилието в училище.
Полицейските акции били инструмент на нулевата толерантност, която използвал срещу дрогата преди 20 г. тогавашният кмет на Ню Йорк Рудолф Джулиани. Тя създаде дискомфорт на дилърите и те се изнизаха от града, направиха го по-добро място за живеене, обясни министърът. Според него шансът предложението да бъде прието от МВР не е голям, но той бил длъжен да генерира идеи.
"Дрога се разпространява с главоломни темпове. Контрол не съществува. Във всеки клас знаят децата, които употребяват някаква форма. Всички си затваряме очите за това, което се случва с дрогата", коментира още проф. Танев.
В момента училищата у нас са 2564. Случаите на физическа агресия между ученици за последната година са 1662, обяви министърът. С бюрократични мерки насилието нямало как да бъде преборено, разчитал на новата работна група с екипа на министър Румяна Бъчварова.
Авторитети като футболни звезди, актьори и родители ще се канят на възпитателни разговори в училище, за да убеждават децата, че не може да посягат или да обиждат учител. "Спусъка ще натисне министерството, поел съм го като лична отговорност", каза професорът.
От началото на годината досега спрямо миналата вербалният тормоз се е увеличил с 460%, психическият - с 280%, физическата агресия - със 174% , а виртуалният тормоз - със 130%, допълни зам.-министърката Ваня Кастрева.
За тази учебна година вече има 4117 случая на агресия между ученици. В други 310 инцидента насилието е от ученици и/или родители над учители, а в 92 - от учители или родители над деца. Стартира проверка по прилагане на механизма за противодействие на училищния тормоз в София, Разград и Търговище. МОН открива фейсбук страница, за да популяризира добрите си практики.
Междувременно стана ясно, че само 9 вуза са поикали увеличение на някои такси за обучение. То е за отделни специалности и със суми до 20 лв., показа проектопостановление на МС.
Професорът: Ще си отида, ако аз съм пречка за коалицията
"Аз съм равноотдалечен от всички или равноприближен на всички партии. Не ме считайте непременно за министър на Софийския университет, не съм направил нищо специално за нито един университет, а всичко за всички, колкото мога. Както и не съм обслужващ която и да е политическа централа." Така министърът на образованието проф. Тодор Танев реагира на въпросите за критика към работата му от страна на Реформаторския блок.
КЗК забеляза, че е имало сделка между Цветан Василев и Пиер Луврие. На дванайсетия ден след съобщението, че люксембургската LIC33 е придобила най-големия пакет в БТК, двата телевизионни мултиплекса и два военни завода, Комисията за защита на конкуренцията обяви, че започва проверка. Извън това от петък НАП твърди, че също е предприела действия - запор върху акциите на купуваните дружества. Такива предохранителни мерки обаче не са отбелязани в Търговския регистър. Третата активизация на държавата е по линия на специалното законотворчество - по поръчка на премиера се търси начин прокуратурата да може да разваля сделки.
Бавно, но попитахме
Като начало регулаторът обяви, че е поискал информация от LIC33 и от обектите на сделките: БТК, "НУРТС България", "Фърст диджитъл", "Дунарит", "Авионамс", ТВ7, "ГАРБ Аудиенс рисърч България" и "Сана Спейс хотел Хисаря". На въпрос на "Капитал" говорителят на ведомството Марио Гаврилов уточни, че в понеделник е изпратено писмо до адреса в Париж на LIC33, а по отношение на дружествата е изпратено писмо до техните собственици към всяко от тях поотделно.
В своите изказвания посочилият се за собственик на LIC33 Пиер Луврие говори за сделките в минало време. Въпреки това в презентациите се промъква и фразата за получаване на разрешение от регулаторите. От справка в люксембургския регистър се вижда, че LIC33 вече е придобила SHCO 79 от Цветан Василев. Въпросното дружество държи 43.3% от капитала на БТК, а този дял е контролен, защото по устав важните решения в телекома се взимат с по-високо мнозинство.
"Продавачът е продал окончателно", казва Пиер Луврие чрез платено съобщение от понеделник. Освен на вниманието на КЗК репликата идва и като отговор на интервюто на Цветан Василев, който твърди, че сделката е под условие - първо да се изплатят задълженията.
Предизвестен нулев резултат
По закон купувачът на дружество е длъжен да поиска предварително разрешение от КЗК и едва тогава има право да придобие собствеността. В случая такова искане няма, съответно липсва и разрешение от регулатора. На теория комисията може да се самосезира (няколко пъти го е правила) и да наложи санкция до 10% от оборота. В случая с LIC33 това е никаква заплаха, защото дружеството е новорегистрирано и няма оборот.
"Възможно е LIC33 да няма никакъв оборот, обаче освен да му наложим глоба, имаме и други опции - например да се развали сделката и да се възстанови предишното акционерно участие," казва пред "Капитал" Марио Гаврилов.
Адвокати, специализирани в конкурентно право, коментираха, че нито в европейската практика, нито в българската е имало разваляне на сделки.
Енергийният регулатор ще бъде многопартиен. Изборът на членовете на независимия енергиен регулатор - Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР), вероятно няма да предизвика сериозни спорове. Проучване сред партиите показва, че е предварително ясно чии кандидатури ще минат, като дори опозиционната БСП ще има свой човек в регулатора. Ако не друго, това съгласие поне ще означава относителен политически комфорт за регулатора, на който му предстои да наблюдава въвеждането на сериозни реформи в енергийния пазар. Но пък предрешеният избор показва защо депутатите ограничиха възможността кандидатури да предлагат само политическите сили.
Сигурните имена
Борбата за постовете в КЕВР, изглежда, ще бъде ожесточена, макар и не толкова между самите кандидати, колкото между партиите, които ги предлагат. Като цяло обаче имената вече са ясни. Сигурният председател на комисията е Иван Иванов. Той беше предложен от Реформаторския блок, но неформално е подкрепян и от управляващите от ГЕРБ, което гарантира избора му. Другите сигурни в новия състав на комисията са досегашната председателка на ГЕРБ Светла Тодорова и нейната заместничка Евгения Харитонова, които са двете номинации на ГЕРБ.
За всекиго по нещо
Останалите партии обаче също ще получат място в новия КЕВР. Така например ДПС най-вероятно ще вкара Ремзи Осман, който е юрист. Другият предложен юрист е от Патриотичния фронт, но хората на Валери Симеонов залагат на други кандидатури - Александър Йорданов и Владко Владимиров. Първият е работил в ЧЕЗ до 2007 г., а след това е бил изпълнителен директор на фирма, занимаваща се с търговия с електроенергия, която към момента не функционира. От 2013 г. Йорданов е старши инспектор в отдел "Одит" в "БДЖ холдинг". Владимиров пък е консултант на граждански договор към "Мини Марица-изток".
Димитър Кочков, който е номинация на "БСП - Лява България", също ще бъде от избраните във ВиК състава. Според информацията, публикувана за него на сайта на Народното събрание (част от процедурата по номиниране), Кочков е заместник-директор на ВиК - Плевен, и работи в този сектор от 1991 г. И бившият изпълнителен директор на "Булгаргаз холдинг" Любомир Денчев, който също е предложение на БСП, може да влезе в КЕВР като експерт в газовия сектор.
От Реформаторския блок пък влиза Валентин Петков, който също е експерт във ВиК сектора и до декември 2013 г. е работил във варненското звено на КЕВР. Петков е активист на СДС и беше кандидат за депутат. С неговата кандидатура реформаторите се опитват да балансират избора за председател на Иванов, който е от ДСБ. Някои от депутатите от управляващото мнозинство обаче имат съмнения за бизнес миналото му.
Сред реформаторите обаче без член на КЕВР остава "Движение България на гражданите", което вече е предизвикало вътрешнопартийни драми.
Хазната събра 205 млн. лв. повече от осигуровки. За трета поредна година приходите от здравни и социални осигуровки растат. Към края на февруари постъпленията от пенсионни и здравни вноски са малко над 1 млрд. лв. Това е с 205 млн. лв. повече спрямо същия период на 2014 г. Увеличаването на приходите явно е тенденция, защото за първите два месеца на 2014 г. също има ръст - от 116 млн. лв. спрямо 2013 г.
Синдикатите побързаха да се похвалят, че ръстът на постъпленията е ефект от криминализирането на умишленото криене на осигуровки. Според КНСБ държавата е събрала дори 251 млн. лв. повече приходи от вноските от началото на годината до сега в сравнение със същия период на 2014 г. Синдикатите посочват, че според финансовото министерство това се дължи именно на въведените в Наказателния кодекс глоби и затвор за работодател, който умишлено не плаща вноските за пенсия и за здраве.
НАП обаче не е правила нарочен анализ дали увеличението на приходите се дължи на по-тежките наказания за укриване на осигуровки. От приходната агенция изтъкват, че по-големите постъпления се дължат и на засилен контрол върху рисковите лица.
Ръстът на приходите вероятно се дължи и на увеличената осигурителна тежест от началото на годината. Около 2 млн. българи плащат по-високи осигуровки през тази година, защото минималните осигурителни прагове бяха увеличени в почти всички икономически сектори със средно 4%. Максималният осигурителен доход бе увеличен от 2400 лв. на 2600 лв. Финансовият ефект само от тази мярка се очаква да е 30.8 млн. лв. за ДОО-то и 12.3 млн. за здравната каса през годината. Повече плащат земеделците и тютюнопроизводителите - техният минимален осигурителен доход бе увеличен с 60 лв. на 300 лв.
От 1 януари, ако фирма крие здравни и социални осигуровки в големи размери - тоест над 3 хил. лв., глобата е до 2 хил. лв. и затвор до пет години за шефа. Ако умишлено укритите вноски са в особено големи размери или над 12 хил. лв., то наказанието ще е затвор от две до осем години и конфискация на част или на цялото имущество на работодателя.
Финансовото министерство не спази закона за такса смет. Министерството на финансите все още не е представило проект на наредба за новата методика за такса смет, въпреки че крайният срок за това беше вчера. От 2016 г. общините трябва да са въвели нови основи за изчисление на налога, различни от данъчната оценка. От ведомството на Владислав Горанов обясниха пред "Сега", че работата продължава "усилено". В същото време от бизнеса поискаха спешно да се приеме методика, а общините настояват работната група да обсъжда вариантите още месец.
Работодателските организации твърдят, че е постигнат консенсус за принципите, които да залегнат в новата методика за такса смет. Това каза пред "Сега" Илияна Павлова от Българската стопанска камара. Според тях таксата ще се състои от два елемента. Единият е събиране и транспортиране, а другият - депониране на отпадъците. Така отпада поддръжката на обществени места, като идеята е разходите по това перо да се покриват чрез данък сгради. Основите за изчисление, които са обсъждани в работната група, са брой ползватели и тон образуван отпадък. Общините ще могат да избират между двете. При първия вариант собствениците ще трябва в края на всяка година да декларират колко души живеят в определен имот. "За целта ще бъде създаден специален регистрационен ред", обясни Павлова. При този вариант се предвиждат и санкции за хората, които не са декларирали броя на живеещите. Санкцията ще се изразява в пресмятане на таксата на база данъчна оценка, както е сега масово в много общини. При втория вариант - според отпадъка, общините ще могат да изберат как да измерват количеството - чрез торбички, кофи или друго. Той обаче е приложим за по-малките общини, които са с еднофамилни къщи или с по-малко население.
От Сдружението на общините обаче твърдят, че има много въпроси, по които няма консенсус, и очакват работата на работната група да се удължи с месец. "Ние искаме да има много повече варианти за основи за изчисление на такса смет", коментира зам. изпълнителният директор на сдружението Емил Савов.
Плащаме прескъпо за евтиния водевил на Цветан Василев. След повторените за пореден път твърдения за мащабна конспирация срещу него и КТБ, организирана едва ли не от цялата държава, Цветан Василев, без да иска, призна в пространното си интервю пред Явор Дачков истината относно дейността си на „банкер".
Истината, която вече десет месеца е обект както на разследвания, така и на разследванията на прокуратурата. Какво всъщност ни каза Василев и кое е най-важното от интервюто.
Избягалият банкер призна, че е източвал КТБ чрез множество кухи фирми - той ги нарича SPV-та (дружества със специална цел), като е разпореждал банката да раздава на същите многомилионни и необезпечени кредити. Това са десетките фирми, станали известни още от разследването на вестник „Капитал".
За тези фирми и схеми в. „Труд" през последните месеци многократно информираше своите читатели. Фирми, създадени от служителите на Василев - негови секретарки, шофьори, охранители, домакини, които без каквато и да е търговска дейност получаваха за един ден милиони под формата на кредити.
За всеки юрист или икономист, познаващ същността на SPV, използването на това понятие като оправдание на създадената от Василев схема за източване е крайно несериозно. Отделен е и въпросът може ли така да функционира една търговска банка - не, не може, няма такъв банков модел.
Дори бащата на валутния борд Стив Ханке заяви пред Българския икономически форум, че „КТБ бе машина за разрушаване на ценности. Тя никога не е била банка и който твърди обратното, се подиграва с думата банка", а банкерът Левон Хампарцумян посочи вчера (в интервю по Нова телевизия), че пътниците можело да бъдат доволни, че Василев не е станал пилот.
Василев призна, че е финансирал тези кухи фирми с пари на КТБ с цел управление на свои проекти. Т.е. призна, че по този начин безконтролно е разпилявал стотици милиони от парите на вложителите. Отделно как КТБ е могла въобще да има контрол върху един „проект", след като банката е раздавала пари на фирми от първи ред, а те са предоставяли заеми на други фирми (втори ред), а те чрез следващи заеми са финансирали фирми от трети ред, които съответно са закупували някакъв актив.
Това е правено единствено с цел да се отдалечи максимално активът от възможността КТБ да изпълнява върху него при невръщане на първите кредити (както това се случва в момента). Класическа схема за източване, за която многократно сме казвали, че трябва да влезе в учебниците.
Неслучайно и в момента Василев (а и мнимият инвеститор Пиер Луврие) повтарят, че БТК (също закупена с пари на КТБ) нямала кредити към банката. Да, няма, но тези хора нарочно пропускат стотиците милиони, раздавани на „Бромак", „ТЦ-ИМЕ", „Технотел инвест" и „Бромак телеком инвест" - бившите вече акционери в структурата на собствеността на телекома. Още през юли 2014 г. Василев придвидливо прехърли 43% от акциите в телекома, от задлъжнялата фирма „Бромак телеком инвест", на своята собствена - SHCO 79, Люксембург, и то без каквото и да е плащане. И това ако не е грабеж. Как горното се връзва с лъжите му, че нищо не бил откраднал. Сега упорито повтаря, че притежавал „чисти" 43% от собствеността на телекома и това нямало нищо общо с фалиралата банка.
Василев призна също, че проектите (или активите) не са били под контрола на КТБ - което вече е видно за всеки, включително и за държавата, а са били изцяло негова собственост. Въпреки че до момента категорично отричаше, че притежава собственост в дружества като БТК, „Петрол", „Дунарит" и т.н., най-накрая истината излезе наяве.
Учени възроптаха: Не искаме още академици с пожизнени пенсии. Учени от БАН възроптаха срещу искането на председателя си акад. Стефан Воденичаров да се увеличи броят на академиците и член-кореспондентите, които получават пожизнени пенсии. Те са в размер на около 2700 лева.
„Фактическо намаляване на частта от бюджета на БАН за заплати и издръжка на институтите и насочване на повече средства за пожизнените възнаграждения на академиците и член-кореспондентите, чийто брой се предлага да се увеличи (с 25% за академиците и 17% за член-кореспондентите) на фона на намаляващия брой учени в академията", се казва в официално становище на Комисията за нормативни и общоакадемични актове към общото събрание на академията. Нейните членове категорично отхвърлят всички предложения за поправки на Закона за БАН, чийто автор е Воденичаров. Според тях предложените промени ще съсредоточат цялата власт у председателя, ще се даде правото на ръководствата да управляват и след пенсионна възраст, както и ще лишат институтите от право на самостоятелен глас. Ако тези поправки бъдат предложени на Народното събрание, ще загубим цялата си автономия, е позицията на учените.
Акад. Воденичаров изненада преди няколко седмици колегите си с предложените поправки в Закона за БАН и дори обяви, че има подкрепата на министъра на образованието Тодор Танев. Проф. Танев обаче публично отрече.
След Великден общото събрание трябва да излезе със становище по предложените поправки. В академията обаче са настръхнали срещу председателя си. „Труд" го потърси вчера за коментар, но председателят не е в страната.
Сезираме ЕК за гръцки данък срещу България. България сезира ЕК по повод намеренията на Гърция да въведе 26% данък за всички сделки и трансакции с източник България, както и Ирландия и Кипър, съобщиха от МФ.
Министърът на финансите Владислав Горанов е изпратил специално писмо по проблема до европейския комисар по икономически и финансови въпроси, данъчно облагане и митнически съюз Пиер Московиси. В него Горанов изразява силното си безпокойство, че приетите от съседната държава данъчни разпоредби са несъвместими с правото на Европейския съюз и нарушават основополагащите принципи, залегнали в Договора за функционирането на ЕС. Той посочва в писмото, че въвеждането на данъчно облагане с 26% при източника на всички сделки и трансакции с източник България, както и Ирландия и Кипър, е дискриминационна и непропорционална мярка.
Така по презумпция се приема, че те се осъществяват с цел данъчна измама само на основание на това, че данъчните режими на облагане с корпоративен данък в тези три страни са по-благоприятни в сравнение с Гърция, се казва още в писмото. В него се подчертава, че новите разпоредби могат да се считат като средство за произволна дискриминация или прикрито ограничаване на търговията между трите държави членки. Данъкът беше въведен с мотива да се спре избягването на данъчните плащания. България, Кипър и Ирландия са включени в списък заедно с офшорни зони.
Приетите от съседите промени ще дават на местните фирми срок от три месеца да докажат, че плащанията са обичайни и по пазарни цени, а не опит за избягване на данъчно облагане. Ако успеят да го направят, може да си получат парите обратно.
Според нашето МФ новият данъчен режим ще навреди сериозно на българските компании, които внасят стоки от Гърция. От страната се внасят основно текстилни материали и изделия, минерали и химически продукти, машини и оборудване и неблагородни метали. Засегнати от данъка ще са и българските транспортни фирми, които извършват превози в южната ни съседка. По оценка на финансовото ни министерство в резултат на въведения данък гръцките компании ще избягват да правят бизнес с български дружества. Има риск това да доведе до спадане на стокообмена между двете държави с 20%. За 2014 г. той е бил 2,8 млрд. евро. Ще намалее и инвестиционната активност.
Министерството на финансите очаква негативен ефект и за българските банки с гръцка собственост, тъй като всяка трансакция от българските дружества към гръцките собственици ще се облага с 26% данък.
"Булгаргаз": Още 10% намаление на цената от юли. Природният газ може да поевтинее с нови 10% от юли. Това прогнозира вчера новият изпълнителен директор на "Булгаргаз" Петьо Иванов пред БНР. Тази прогноза ще се изпълни, ако се задържат цените на петрола и курсът на долара спрямо лева на сегашните равнища, допълни той. Така с намалението от 1 април ще бъде постигнат процентът, за който настоява бизнесът, каза Иванов. Припомняме, че големите енергийни консуматори настояха цената да падне с 22,5 на сто.
Междувременно КЕВР взе окончателно решение за газовата тарифа от 1 април, като потвърди първоначалните си изчисления за намалението й с 13,17%.
По-късно вчера КЕВР реши и за новите цени на парното и топлата вода от 1 април. Намалението им обаче се оказа по-малко от първоначалните сметки на регулатора. Вместо с 6-13%, то беше орязано от 1 до 8,4 на сто. Отново най-много се намалява цената във Варна - с 8,4%, следва я тарифата за Пловдив - с близо 8 на сто и за Враца - със 7,7%. За София намалението е с 7,4% вместо първоначално планирано намалени от близо 11 на сто. Под 1 на сто поевтинява парното в Плевен при предишни 6%, а в Бургас остава почти без промяна.
Към момента топлофикациите дължат на "Булгаргаз" около 270 млн. лв., като 190 млн. лв. се падат на "Топлофикация София", а останалите 80 млн. лв. - на дружествата в страната.
Всички топлофикации обясняват неплащанията си с НЕК, която не им се издължава на 100% за произведения от тях ток от когенерациите. Към спиране на газа за топлофикациите обаче няма да се прибегне, стана ясно от думите на Иванов. Въпреки сериозните текущи борчове според Петьо Иванов от началото на годината "Булгаргаз" подобрява финансовото си състояние. Принос за това има ползването на количества газ от Чирен, които са платени в предходен период, както и подобряване на събираемостта, обясни Иванов. Компанията обслужва получения от БЕХ заем за оборотни средства, който е за 47 млн. лв.
ВАС поряза исканията на акционерите от "Бромак". Върховният административен съд (ВАС) отхвърли в понеделник всички искания на основните акционери в Корпоративна търговска банка (КТБ), направени по делото за отнемането на лиценза й.
Сред исканията на "Бромак" ЕООД, Орлин Русев и Вера Архундова бяха целият 5-членен съдебен състав да си направи отвод, да бъде назначен "особен представител" на КТБ, както и казусът да бъде разгледан в открито заседание заради големия обществен интерес.
Така, жалбите срещу определението на ВАС от 13 януари, с което делото за отнетия лиценз на банката беше прекратено, ще се разглеждат в следващите дни на закрито заседание от състава. Председател е ръководителят на съда Георги Колев.
По повод искането на "Бромак", както и на миноритарните акционери Орлин Русев и Вера Архундова, жалбите им срещу прекратяването на делото за отнетия лиценз на КТБ да бъдат разгледани в открито заседание, върховните съдии посочват, че няма такава законова предпоставка.
Върховните съдии не виждат основания и в искането на акционерите за назначаване на т.нар. особен представител на КТБ по делото.
Решението на съда дойде само часове след като главният прокурор Сотир Цацаров увери, че делото на КТБ се движи по график.
„Девет месеца е нормално време за разследване на такива банкови дела, защото това не е елементарно дело", категоричен беше той.
Пред медиите в понеделник Сотир Цацаров заяви, че прокуратурата е независима по отношение на казуса КТБ.
„Ако прокуратурата беше станала обект на външно влияние по повод разследването за КТБ, дали след това щеше да се окаже, че картината е толкова трагична по описание на финанси", посочи обвинител номер 1.
Главният прокурор отговори на журналистически въпроси по повод твърденията на Цветан Василев за политически натиск върху КТБ. Цацаров сподели, че не е изчел изцяло интервюто на банкера, но е наясно с казаното от него. От изказването на главния прокурор стана ясно, че прокуратурата няма да проверява твърденията на Василев.
EUR | 1.955830 |
USD | 1.872860 |
GBP | 2.315520 |
CHF | 2.069880 |