Снимка: БГНЕС
България има потенциал да бъде разпознаваема като балнео дестинация с много добро качество. Развитието на здравния туризъм е важен приоритет в работата на Министерството на туризма, даващ възможност за устойчиво развитие на сектора. Това заяви министърът на туризма Николина Ангелкова на работна среща с министъра на здравеопазването Кирил Ананиев и с водещи лекари, съобщават от пресцентъра на Министерството на туризма. Представителите на медицинската общност подкрепиха идеята и посочиха, че това е и тяхна цел и за първи път държавата ги подкрепя в такова начинание.
В дискусията участваха проф. д-р Асен Балтов, проф. д-р Асен Николов, доц. д-р Божидар Финков, проф. д-р Димитър Петков, проф. д-р Елена Илиева, проф. д-р Иван Костов, проф. д-р Иво Петров, проф. д-р Йоаннис Папатанасиу, доц. д-р Костадин Ангелов, доц. д-р Любина Веселинова, проф. д-р Любомир Спасов, проф. д-р Никола Владов, проф. д-р Николай Габровски, д-р Росица Шейтанова, д-р Татяна Ангелова.
Министър Ангелкова информира, че ведомството може да инициира ежегодна конференция за здравен туризъм, в която да бъдат поканени български и чуждестранни специалисти в областта. Участието на международни форуми също е много важно, защото така можем да популяризираме страната си и нейните възможности за този тип, допълни още тя.
В разговора бяха дискутирани различни възможности и конкретни инициативи, които могат да подпомогнат развитието на здравния и балнео туризма. Експертите препоръчаха мерки, които да допринесат за напредъка на този продукт.
Министър Ангелкова и министър Ананиев подчертаха, че здравният туризъм трябва да стане национален приоритет. Министър Ангелкова благодари за ползотворната среща и полезната дискусия и подчерта, че личният ангажимент на всички по темата и общите усилия ще доведат до устойчиво развитие на здравния туризъм в България.
Още по темата:
Хотелиери очакват повече туристи по морето през август и септември
Българският туризъм с потенциал за 40% ръст през следващите 10 години
7.2% ръст на приходите от международен туризъм за януари-август 2018 г.
EUR | 1.955830 |
USD | 1.840090 |
GBP | 2.344750 |
CHF | 2.085330 |