Източник: Pixabay
Ако сте от един от хилядите служители, които работят дистанционно заради пандемията, има вероятност да прекарате много време, приковани вкъщи на вашия лаптоп. Може би е изкушаващо да си починете малко от работа, сърфирайки в онлайн магазините, особено сега, когато техният бизнес процъфтява и реално почти няма какво друго да правите през свободното си време. По погледнете трезво на нещата - сега не е най-подходящият момент да харчите парите си, това съветват от CNBC Make it.
Разбира се, ако ви липсват стоки от първа необходимост, заредете своята онлайн количка с продукти от Amazon или Walmart. Но преди да поръчате дрехи, обувки, електроника или други неща, които не са от съществено значение в момента, обмислете добре това и обърнете внимание на тези три съвета, които ще ви помогнат да намалите излишните разходи.
Задайте си „време за сърфиране"
Вместо да се обръщате към онлайн пазаруването, когато се чувствате отегчени или неспокойни, „дайте си време за разглеждане и пазаруване онлайн няколко часа седмично", казва пред CNBC Make it Сара Скирбол, експерт по пазаруване на RetailMeNot.
Това не само ще помогне за ограничаване на ненужните разходи, но и ще ви помогне да се съсредоточите върху работата си през деня.
Източник: Pixabay
Изчакайте 24 часа преди да купите нещо
Дайте си 24 часа, за да помислите дали покупката си заслужава и колко всъщност я искате. Ако това е импулсивна покупка, отлагането може би ще ви откаже.
Задавайки си тези няколко въпроса също може да ви помогне да избегнете импулсивните покупки: Как това ще е от пола за вас? Наистина ли сделката е добра? Наистина ли ви трябва?
Още два професионални съвета: Блокирайте достъпа си до определени уебсайтове, където сте склонни да харчите много и премахнете данните на кредитната си карта от всички сайтове, където се съхраняват. И двете тези стратегии ще ви спрат, поне за малко.
Проучвайте
Ако сте мислили за покупката и сте готови да я закупите, проверявайте в няколко сайта и сравнявайте цените, преди да направите поръчката. „Това е нещо, което потребителите винаги трябва да правят, преди да си купят нещо", казва Скирбол.
И не забравяйте, че в определени отрасли цените имат тенденция да спадат в определени периоди от годината.
„В този момент избягвайте да си обновявате гардероба с нови пролетни дрехи и не купувайте вещи като нов телевизор, например", добавя тя. Колкото и да са изкушаващи тези неща, особено телевизията, докато прекарвате повече време у дома, „следващите големи отстъпки ще бъдат намерени през Prime Day през юли."
Още по темата:
Финансовите правила, които може да "потъпчете"
Кои фактори увеличават онлайн разплащанията