Номерата на колата ще се свалят при тежки нарушения. Служителите на КАТ ще имат право да свалят номерата на колите на пътя, да прекратяват регистрацията на автомобила, както и да отнемат книжката на провинилия се шофьор при тежки нарушения. Това ще става, ако водачът бъде хванат да шофира с алкохол в кръвта над 0.5 промила, под въздействието на наркотици или откаже проверка. Санкцията ще се налага и при превишаване на скоростта в населено място с над 50 км/ час, при липса на застраховка "Гражданска отговорност", при незаконни състезания (т. нар. гонки), както и ако наложена преди това глоба не е била платена в срок.
Това записаха депутатите с приети окончателно на второ четене вчера промени в Закона за движение по пътищата. С тях глобите за превишена скорост в населено място и извън него се увеличават двойно. Ограничават се контролните точки за младите шофьори със стаж до 2 години. Обсъжданите повече от година промени ще влязат в сила 1 месец след обнародването им в "Държавен вестник".
Едновременно с това в парламента спешно бяха вкарани и промени в Закона за пътищата. С тези промени, когато бъдат приети, автомобилът ще бъде дерегистриран и ако се установи, че няма винетка. Вчера новите правила бяха обсъдени в парламентарната регионална комисия. Преди две седмици депутатите записаха и изискване между 15 ноември и 1 март автомобилите да бъдат оборудвани със зимни гуми или с гуми с дълбочина на грайфера не по-малка от 4 милиметра.
"Дерегистрацията на автомобилите при тежките нарушения и удвояването на глобите за превишена скорост са най-важните нови правила в закона", коментира вчера пред в. "Сега" шефът на транспортната комисия в парламента Настимир Ананиев. Според него особено важен е регламентът за дрогираните шофьори. Комисията е съгласувала новите текстове в закона с писмено становище от главния прокурор Сотир Цацаров, така че контролът и наказанията наистина да станат ефективни. Неплащането на глобите досега винаги е било една от причините за липсата на дисциплина по улиците и шосетата у нас.
Според промените в закона контролните органи ще могат да прекратяват регистрацията и съответно да свалят номерата (табелите) на автомобила, ако водачът му бъде хванат с над 0.5 промила алкохол в кръвта, под въздействието на наркотици, или се окаже, че не притежава книжка. Същото важи и ако откаже да се подложи на проверка с дрегер или на изследване на кръвта. Строгото наказание ще важи за срок от 6 до 12 месеца. За срок от 1 месец ще се прекратява регистрацията, ако собственикът няма застраховка "Гражданска отговорност", не е платил в срок наложена му глоба (до заплащането й) или е надхвърлил максимално разрешената скорост в населено място с над 50 км/ч. При гонки автомобилът ще се спира от движение за 3 месеца.
Глобите за превишена скорост се вдигат двойно. Ако позволената скорост в населено място бъде надхвърлена с 31 до 40 км/ч, санкцията скача от 200 на 400 лв.; над 40 км/ч - от 300 на 600 лв.; над 50 км/ч - от 350 на 700 лв. Допълнително утежнение е, че за всеки 5 км превишение над 50 км/ч санкцията се вдига с по 50 лв. В същата пропорция се увеличават и глобите за тези нарушения извън населено място. Затягат се санкциите и за водачи, които извършват обществен превоз на пътници и опасни товари.
В закона вече е предвидена по-детайлна диференциация на санкциите за шофьорите, които карат след употреба на алкохол. При установени между 0.5 и 0.8 промила алкохол в кръвта книжката ще се отнема за 6 месеца и ще се налага глоба от 500 лв. До 1.2 промила свидетелството се отнема за 12 месеца, а глобата е 1000 лв. При рецидив водачът губи право да кормува за срок от 1 до 3 години и олеква с 1000 до 2000 лв. За санкцията за алкохол над 1.2 промила, както и досега, ще се произнася съдът.
Три месеца без книжка и 1000 лв. глоба ще е наказанието за водач, който си позволи да кара в насрещното платно на автомагистрала или скоростен път. Направи ли го повторно, свидетелството се взима за 6 месеца, а глобата става 4000 лв. На 150 лв. се заковава глобата за разпилени по пътя предмети, за неспазване на пътните знаци, маркировката, правилата за предимство, изпреварване и др. Досега тя бе от 50 до 150 лв. Шофирането на кола без регистрация или без табели ще се санкционира с отнемане на книжката за срок от 6 до 12 месеца и глоба от 200 до 500 лв., които ще скачат на 1 до 2 години и 600 до 1500 лв. при ново нарушение. При незаконни състезания и други нерегламентирани мероприятия по пътищата за обществено ползване отговорните ще губят книжката си за 1 година и ще бъдат глобявани с 3000 лв. при първо провинение. При повторно нарушение книжката се взима за 3 години, а глобата е 5000 лв.
От март досега са хванати 1063 шофьори, употребили наркотици. Това каза началникът на "Пътна полиция" комисар Бойко Рановски след приемането на промените. Той посочи, че в "Пътна полиция" разполагат с достатъчно тестове за наркотици. "Надяваме се промените да повлияят по някакъв начин върху поведението на водачите и да си преосмислят поведението и да намалят скоростта. Намаляването на скоростта води до намаляване на тежките произшествия", каза Рановски, цитиран от агенция Фокус. Той допълни, че скоростта от няколко години се контролира само с камери. "Няма вече обикновени радари, всичко е с автоматизирани технически средства, които хем мерят скоростта, хем правят запис и няма спиране на нарушителите", коментира Рановски. По думите му "Пътна полиция" отговаря за налагане на санкциите и за връчването им на нарушителите. С тези, които не желаят да си платят, се занимава НАП.
Ограничения за начинаещите водачи ще има, решиха още депутатите. Те ще получават 26 точки в контролния си талон, вместо 39, както е при останалите шофьори. Оставащите 13 точки водачът ще получава, след като е натрупал поне 24 месеца стаж зад волана. При обсъждането на законопроекта депутатите предлагаха и серия от други мерки, които да дисциплинират младите водачи - да кормуват с придружител през нощта, да не могат да карат коли с двигател над определен обем и др., но тази беше единствената, която се прие.
Неправилно паркиране
При отсъствие на нарушителя фиш за неправилно паркиране ще се издава на собственика на МПС-то. Първият екземпляр ще му се изпраща, а останалите два ще остават в контролния орган. Към самото МПС ще се прикрепва уведомление за нарушението, с което фишът ще се смята за връчен, гласят други промени в Закона за движение по пътищата.
България се държи пасивно за членството в еврозоната. Още с подписването на договора за влизане в ЕС през 2007 г. България е приела, че трябва да стане и член на еврозоната. 9 години по-късно страната все още няма график за въвеждане на еврото, а въпросът трябва ли и може ли да се ускори раздялата с лева раздвоява мненията на експерти и политици. Това показа вчера дискусията "Предизвикателството да членуваш в еврозоната", организирана от Българския икономически форум. Всички обаче са единодушни, че българските преговарящи трябва да са много по-активни и енергични и че няма причина разговорите за влизането в "чакалнята за еврото" да са така потайни, каквито са досега.
"България е третирана несправедливо, изпълняваме всички критерии от Маастрихт, не виждам защо да не се присъединим към ERM II ("чакалнята"), oще от 2006 г. се говори за това", коментира Даниела Бобева, бивш вицепремиер и министър на икономиката.
Икономистът Георги Ангелов посочи, че през последните 10 години нито една държава не е влязла в ERM II - едни не желаят, други не могат. Той обясни, че Чехия например не бърза за еврото, но пък ако реши, веднага ще получи покана. А Румъния е като нас - иска да влезе в еврозоната, но не я пускат дори в чакалнята. "Вместо да си поставяме нереалистични цели, трябва да работим на малки стъпки - излизане на България от черния списък на страните с макроикономически дисбаланси; влизане в Шенген; прекратяване на евронадзора над съдебната система", изтъкна Ангелов.
Според друг икономист - Георги Ганев, приемането на България във валутния механизъм ERM II не бива да слиза от масата за преговори, а отказът на Министерството на финансите и БНБ да говорят публично по тази тема е криворазбрана "дискретност", която с нищо не помага. Ганев смята, че някои страни от еврозоната са скептични за България заради казуса "КТБ" и заради съдебната система. "Примерно една от основните забележки е: "С тази ваша съдебна система каква еврозона? Пукат банки, които очевидно са правили зулуми и поражения в продължение на 10 години!!!", коментира вчера д-р Ганев. Той посочи, че ползите за страната са несъмнени, а познатите опасения, че след въвеждането на еврото цените скачат, всъщност са мит.
Финансистът Емил Хърсев пък посочи, че с приемането на еврото България ще излезе от валутния борд, а това ще освободи огромен паричен ресурс - над 18 млрд. евро, които сега са блокирани като резерв заради режима на паричен съвет.
Бизнесът у нас е наясно с предимствата на членството в еврозоната и затова отдавна настоява за ясен и ускорен график. "Дебатите в България закъсняват, партиите бягат от темата. Дори сегашното Народно събрание е добре да излезе с декларация. Този въпрос трябва да се изведе извън всякакъв предизборен дебат", посочи вчера Димитър Бранков от Българската стопанска камара (БСК).
Ползите от членството в еврозоната са повишаване на кредитния рейтинг, достъп до финансиране от Европейската централна банка (ЕЦБ), ниски лихви по кредитите, отпадане на валутния риск и на разходите за превръщане на местната валута в евро и обратно, обясни вчера Геминас Шимкус от централната банка на Литва.
Спасителен пояс
Латвия е била силно мотивирана да приеме еврото заради тежкия удар, който й нанесе глобалната финансова криза, стана ясно от изявлението на Андрис Вилкс, финансов министър в периода 2010 - 2014 г. Тогава за 12 месеца икономиката на Латвия се срива с 22%, с толкова падат и заплатите, лошите кредити скачат от 1% на 20%, безработицата се увеличава тройно. Приемането на единната валута помага на страната да се стабилизира.
Вилнее бандата на черчеветата. Нагла банда обира жилища в София, докато собствениците са си у дома, като крадците влизат през прозорците. Най-често апашите атакуват първите етажи на къщи.
Въпреки че лятото се смята за най-предпочитания сезон за кражбите чрез проникване през прозорците, оказва се, че и през зимата този вид престъпление процъфтява. Най-разпространеният начин е само с помощта на отвертка. С нея бандитите бутат един от мартиналите, заключващи дограмата. Те са няколко, но са свързани, и щом бандитът отключи един, се отварят и другите. Често при процедурата се разкъсва уплътнението на прозорците. Заради метода софиянци са кръстили апашите бандата на черчеветата.
В сряда вечерта по същата схема пострада и двукратната олимпийска шампионка в стрелбата Мария Гроздева. Новината съобщи самата тя във фейсбук. "Как е възможно? В каква държава живеем? Докато сме си вкъщи, влизат и грабят. Имали са късмет, че не сме се засекли. Стрелям без предупреждение, па нека ги лежа после, мамицата им крадлива. В 19 ч днес?", изрази гнева си шампионката с 5 олимпийски медала в спортната стрелба.
"Действали са като лекари. Отмъкнати са само пари", обясни по-късно за "24 часа" съпругът на Мария Гроздева Валери Григоров. Вероятно бандата доста време е наблюдавала къщата, защото по време на инцидента в дома е имало хора. Те обаче били на втория етаж. Щом проникнали в къщата, крадците успели да заключат стаята, която тарашили, за да не бъдат изненадани от стопаните. Там имало и телевизори, но те не посегнали на тях. Отмъкнали само пари.
Първоначално Гроздева и съпругът ѝ помислили, че някое от трите им деца се е заключило в стаята. Изведнъж обаче се събрали всички и тогава им станало ясно, че нещо става.
"Бяхме последните. Хората в квартала вече пострадаха по няколко пъти. Тази държава ще се оправи, когато за хванат крадец в дома ти дават награда. А не след това да те съдят. Същото важи и за пресичане на магистрала", допълни Григоров.
Той се закани да "запаше пищова" и да не изпуска повече "такива шансове". Семейството на шампионката не е подало жалба в полицията.
От сряда вечерта до четвъртък следобед няма нито един сигнал за кражба в квартала на олимпийската шампионка, уточниха от СДВР. Семейството не подало жалба, защото не виждало смисъл. До момента нито един крадец, ограбил жилище квартала, не бил хванат.
По думите им инцидентите били стотици, ако не и хиляди, като някои семейства били обирани по няколко пъти. "Синът ми се върна от Австралия, искаше да си купува кола. Сега няма да си купи, защото му прибраха всичко", допълни Григоров.
Белгийци и унгарци с банки у нас искат да купят ОББ. И двата финалиста в процедурата за продажба на Обединена българска банка (ОББ) са подали ценови предложения, като срокът за избор на ексклузивен купувач е до края на годината. Претендентите са белгийската KBC, която е собственик на Сибанк, и унгарската OTP Group, която притежава втората по големина банка в страната - ДСК. Информацията потвърждават източници на "Капитал", запознати със сделката, като в сряда следобед и агенция Reuters я съобщи.
На финалната права
На този етап няма данни какъв е диапазонът на офертите, но първоначалните очаквания бяха, че заради добрия кредитен портфейл, особено в частта корпоративни клиенти, кандидатите ще предложат над 400 млн. евро, което се равнява на около 60% от капитала й. Това е много висока оценка, като се има предвид нивата, на които се търгуват банките в Европа. След като през тази седмица бе гласувано разпределянето на 260 млн. лв. дивидент обаче, сумата най-вероятно ще бъде по-ниска.
Засега няма информация за нивата на офертите. И двата кандидата разглеждат покупката на четвъртата по активи банка в България като възможност за окрупняване на пазарен дял. При KBC евентуално сливане със Сибанк би и дало трето място, докато за OTP обединение на двете банки би дало отново втора позиция, но чувствително по близо до лидера на пазара Уникредит Булбанк.
Продажба под натиск
Собственик на банката е Националната банка на Гърция (NBG), която заедно с останалите системно важни гръцки банки има ангажимент пред европейските донори на спасителна помощ да се раздели с нестратегически активи до края на 2017 г. Последната процедура за ОББ обаче бе задействана в момент, когато интересът към нея е висок. Рисковете бяха при поредно отлагане цената й да спадне значително.
Най-вероятно името на одобрения купувач ще стане ясно до Нова година, след което страните ще влязат в преговори. Регулаторните одобрения на сделката се очакват до 60 дни след подаване на заявлението, с което окончателната продажба може да стане факт в първата половина на 2017 г.
Един срещу друг Радев и Плевнелиев редят кабинети. Двама президенти - Росен Плевнелиев и Румен Радев, един срещу друг редят два служебни кабинета. Единият от „Дондуков" 2, а другият - от сградата на бившия Партиен дом. „Труд" научи, че шефът на групата на ГЕРБ Цветан Цветанов щедро отстъпил на Румен Радев кабинета на вътрешната комисия, който се намира на втория етаж. Обяснил и че в него има СОТ. „Труд" научи, че Радев за по-сигурно направил проверка за „бръмбари". Самият Цветанов в момента се помещава в ремонтирания за Цецка Цачева кабинет, ако бе избрана за президент. Той е на първия етаж и гледа към фонтаните.
По традиция новоизбраният президент изчаква встъпването си в длъжност на 22 януари в офис в сградата на Партийния дом. Така беше и при Георги Първанов, и при Росен Плевнелиев. Няколко дни Плевнелиев постоя в стая на външно министерство, където дипломатите се шегуваха, че се обучава в протокол и етикет.
Румен Радев е поставен пред трудната задача едновременно да събира екип за администрацията на „Дондуков" 2 и да търси министри за служебен кабинет. За президентството той вече каза, че ще поднесе изненада с „букет от експерти с различна партийна принадлежност и ориентация." За министрите е ясно само едно - че няма да са кадри на БСП. В това неколкократно увери лидерът на левицата Корнелия Нинова.
В парламента от седмица депутатите залагат на версии защо Росен Плевнелиев се напъва да създаде служебен кабинет, който ще работи около месец. Според опозицията причините са две - огромната сума за капиталови разходи (около 4 млрд. лв.), която за дни може да бъде разпределена само с подписи на министри, и евентуалната номинация на Плевнелиев за еврокомисар. Самият той отрече да има подобни амбиции, но времето ще покаже дали е бил искрен.
Очакванията са основните министри в служебното правителство на Плевнелиев да са сегашните секретари и съветници от „Дондуков" 2. Най-вероятно държавният глава ще обяви състава на назначеното от него трето правителство още на 15 декември. В понеделник (12 декември) той ще връчи третия мандат на реформаторите. На следващия ден те ще направят последен опит да получат подкрепа от ГЕРБ, а на 14 декември, сряда, ще върнат мандата.
Ремонтираха пътя, закърпен от ученици. Стотиците дупки по 3-километровия път от шуменското село Менгишево до основното училище в село Плъстина вече са запълнени професионално с асфалт.
"С подобрената отсечка, бързо и безопасно пристигащи автобуси с деца се похвали пред "Труд" директорът на ОУ "Д-р Петър Берон" Мустафа Ваклев. Той благодари и за медийното разгласяване на проблема.
Както вестникът писа в началото на ноември, учениците повикаха неволята и сами ремонтираха пътя, като ползваха смес от пръст, фракция и натрошени керемиди. После трамбоваха с дървени трупчета. Действаха в часовете по интереси от 13 до 14 ч и с няколко бригади ентусиазирани деца, учители и родители се справиха.
Четири дни след разгласяване на инициативата пристигнали 7-8 работници и техника, разказа Ваклев. Започнали трескаво да запълват дупките. Били много дружелюбни към децата. На места успели да изкъртят самоделната смес от дълбоките дупки. Някъде обаче учениците толкова здраво били трамбовали запълващия материал, че се наложило майсторите да асфалтират върху него. Никой не знае точно колко са дупките по трасето. Някъде в разстояние на 2-3 метра имало по няколко ями.
Ваклев обясни, професионалната помощ е дошла от Областно пътно управление-Търговище, а работниците били от Пътното в Омуртаг.
Проблемът малката отсечка да е в окаяно състояние идва от факта, че е на територията на две различни области - село Менгишево, откъдето пътуват децата, е в област Шумен, а село Плъстина, където са избрали да учат, е в област Търговище, коментират педагози. Всяка година пътят се кърпи, но тази бил пропуснат.
Кмет и журналист в екипа на Радев. Новоизбраният президент Румен Радев пише списъка си с министри за служебен кабинет в бившия Партиен дом. Бъдещият държавен глава, който ще прекрачи прага на "Дондуков" 2 на 22 януари, се е сдобил с кабинет в сградата на Народното събрание на "Княз Александър I", потвърдиха за "Стандарт" от администрацията на парламента.
От два дни Радев има свое бюро в една от стаите в сградата, която преди това се е използвала от комисията по вътрешен ред и сигурност. На него Румен Радев подрежда служебния кабинет, който по всяка вероятност ще му се наложи да назначи в първите си дни като държавен глава. Радев получи покана от настоящия президент Росен Плевнелиев да подредят заедно първия служебен кабинет, която отказа с обяснението, че все още не е встъпил в длъжност.
Кабинет в Партийния дом за нов президент не е прецедент, тъй като с такъв се сдоби и Плевнелиев, преди да влезе на "Дондуков" 2. Стаята се дава, за да може новоизбраните държавни глави да работят с екипите си далече от партийните централи, които са посещавали в предизборните си кампании.
Освен да реди кабинет в Партийния дом, новият президент, заедно с вицето му Илияна Йотова, се срещнаха вчера с посланиците на страните членки от Европейския съюз, Швейцария и Норвегия в рамките на Словашкото председателство. По време на срещата Радев и Йотова представили приоритетите на президентската институция, обсъдили с посланиците актуалната политическа ситуация в страната, както и въпроси от регионалния, европейския и международния дневен ред.
Новоизбраният президент Радев изразил надежда, че след встъпването му в длъжност отношенията с европейските партньори ще продължат в дух на приемственост, диалог и сътрудничество. Това не е първа среща за Радев с посланик. В сряда той бе почетен гост в резиденцията на посланика на Япония, където опита суши. Новият дипломат номер 1 на Страната на изгряващото слънце - Н.Пр. Шиничи Яманака, даде тържествен прием по случай националния празник на Япония - рождения ден на Негово величество император Акихито, който на 23 декември ще навърши 83 години. Приемът започна с изпълнението на двата химна акапело от певиците на хора "Космически гласове". Този хор е изпълнил японския химн при закриването на олимпийските игри в Рио де Жанейро през лятото.
След приветственото слово посланик Шиничи Яманака даде думата на новоизбрания президент, който бе заедно със съпругата си. Радев поздрави всички присъстващи и японския народ с националния празник на страната, като пожела много здраве и дълголетие на Негово величество императора на Япония Акихито. "Япония и България могат да се похвалят с традиционните добри отношения в най-различни сфери, които и за в бъдеше ще задълбочаваме и развиваме", посочи Радев. Той не намери и минута покой, заобиколен от многобройните си избиратели, копнеещи да се снимат с него.
Радев се впусна в дълга приятелска беседа с Н.Пр. Шиничи Яманака. Посланиците на Беларус, Сирия и Казахстан също се включиха към неформалния, дружески разговор с президента. Вечерта продължи с много истинско автентично суши, бяло японско вино, панирани скариди, раци и саке.
Оспорват прихващания в КТБ за 448 милиона. Синдиците на фалиралата Корпоративна търговска банка (КТБ) са оспорили прихващания на обща стойност 448,16 млн. лв. Това се посочва в писмо на синдиците Ангел Донов и Кристи Маринова до министъра на финансите Владислав Горанов по повод питане на депутатите Мартин Димитров и Петър Славов от Реформаторския блок. Освен това има обезпечителни производства срещу длъжници на банката, както и срещу поръчители и солидарно отговорни лица на обща стойност 437 млн. лв.
Синдикът използва всички предоставени от закона способи за оспорване на извършените прихващания, с цел защита интересите на кредиторите и попълване масата на несъстоятелността, гласи писменият отговор на синдиците. Изготвят се и предстои да бъдат предявени искове за атакуване на всички прихващания, които ще бъдат депозирани пред компетентния съд в установения от закона срок, посочват синдиците. Припомняме, че след като КТБ беше затворена, много компании и граждани направиха прихващания на техни влогове, които не са гарантирани, със задължения към трезора.
Резултатът от всички стъпки, които вече са предприети, са функция от решенията на съдилищата в съответните юрисдикции и основно на съдилищата в България, с оглед на което окончателни (необжалваеми) резултати от водените съдебни дела могат да се очакват в един бъдещ период от време, пишат Ангел Донов и Кристи Маринова.
В отговор на друг депутатски въпрос от месец септември синдиците на КТБ посочиха, че парите по сметки и наличностите в касите на затворената КТБ са 577,84 млн. лв. Или това е сумата, събрана досега от длъжниците на банката, която може да бъде веднага разпределена. Основен кредитор на КТБ стана Фондът за гарантиране на влоговете в банките, след като той изплати гарантираните депозити.
Бавачки по езикови програми стават робини на Острова. Бум на измамени детегледачки, заминали на езиково обучение в чужбина, показва проверка на „Монитор". Оказва се, че все повече нашенки между 18 и 30 г. отиват да учат език в приемно семейство, на което задължително гледат децата. В замяна получават безплатна квартира, храна и джобни. Вместо 5-часов работен ден с наглеждане на хлапето, какъвто е регламентът на програмата „О Пер", нашенките прекарват по 10-12 часа в приготвяне на храна, пране и чистене на къщата. За този труд момичетата получават между 260 и 340 евро седмично.
„Парите са крайно недостатъчно, защото приемното семейство ме превърна в робиня. Искаха да работя по 10 часа всеки ден. Гледаха на мен като на евтина слугиня, признава софиянката Станимира. Въпреки че по договор тя трябва да прекарва година в дома на английско семейство, младата жена издържа само месец. „Отидох в Англия, за да усъвършенствам английския си, но от работа нямах време да посещавам езиков курс", обясни Станимира.
От Главна инспекция по труда обясниха, че участниците в тази програма са самонаети, а не наети от трудови посредници и следователно не са защитени от закона.
В същото време студенти вземат по 770 лв. седмично от бригада в Англия, работейки между 40 и 70 часа, разказа пред „Монитор" Цветина Дилкинска, която миналото лято е работила на летището в Бристол за 6.70 паунда на час при средно 50 работни часа на седмица. „Заплащането е едно за всички - минимумът или жълти стотинки над него. И навсякъде минимумът зависи от годините, на които си. Просто това им е закон отскоро. Плаща се на месец", казва Цвети. Тя остава недоволна от печалбата си в края на сезона, защото Брекзит я завлича с над 1000 лв. поради падането на паунда.
Пиян шофьор прегази подаръците на Дядо Коледа. Пиян шофьор прегази подаръците на Дядо Коледа в центъра на Трявна. На 6 декември около 18,00 ч. 42-годишният водач шофирал личния си "фолксваген". При извършване на маневра движение на заден ход, той помел оставените на площада пред Коледната елха дървени кутии, с подаръци на добрия старец. След като разбрал какво е сторил водачът слязъл от колата и сам отстранил от пътя две от кутиите. След което се качил отново в колата и продължил невъзмутимо пътя си. Няколко минути по-късно обаче той бил задържан от полицията. При проверката за алкохол дрегерът отчел концентрация от 2,20 промила. Мъжът е задържан е за срок до 24 часа. На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано бързо производство, съобщават от Областната дирекция на МВР в Габрово.
EUR | 1.955830 |
USD | 1.856860 |
GBP | 2.351940 |
CHF | 2.087550 |