FedEx отчете спад на международните си приходи в резултат на неблагоприятните валутни курсове и отрицателните последици от търговската война.
"Забавянето на международните макроикономически условия и по-слабите световни тенденции на ръст на търговията продължават, както се вижда в годишния спад в нашите международни приходи от FedEx Express" казва Алън Б. Граф-младши, изпълнителен вицепрезидент и главен финансов директор на FedEx Corp.
FedEx отчете по-слаби печалби и приходи от третото тримесечие след затварянето на пазара във вторник и понижи годишните си прогнози. Акциите паднаха с повече от 4% в търговията си на извънборсовия пазар.
Мултинационалната компания за доставка на пратки съобщава за намаляващи международни приходи, в резултат на неблагоприятните валутни курсове и отрицателните последици от търговската война между САЩ и Китай.
Въпреки силната икономика на САЩ, FedEx заяви, че неговият международен бизнес е отслабнал през второто тримесечие, особено в Европа. FedEx Express international регистрира отслабване на резултатите си главно поради по-високия растеж на услугите с по-ниска добавъчна стойност и по-ниските тегла на пратките, каза Граф.
За да компенсира по-ниските приходи, Граф каза, че FedEx започва доброволна програма за напускане на служители и ограничава наемането на нови такива. От компанията също така ще разгледат допълнителни мерки за ограничаване на разходите, ако се налага.
Акциите на FedEx загубиха около 27% от стойността си през изминалата година, или далеч повече от загубата за индустриалния индексен фонд XLI, загубил 1% от стойността си.
Въпреки течащите в момента преговори, САЩ и Китай продължават да са в застой по отношение на търговските тарифи, което съществено влошава бизнеса.
Според Блумбърг, някои американски служители се опасяват, че Китай се отказва от някои търговски отстъпки.
Иначе, глобалната търговия е на път към по-нататъшно допълнително забавяне през настоящата година, предупреждават от Световната Търговска Организация. Миналия септември от СТО предупредиха рез миналия септември СТО заяви, че очаква световният ръст на търговията със стоки да отслабне до 3.7% спрямо 3.9% през изминалата година.
Тримесечният водещ индикатор за световната търговия със стоки на СТО се срина до най-ниското си ниво от девет години насам, след като съставеният от седем отделни показателя търговски индикатор се понижи от 98.6 пункта през ноември до 96.3 пункта през февруари, достигайки най-слабо ниво от 2010-а година насам. Показател под 100 пункта сигнализира за по-слабо от нормалния тренд представяне на световната търговия.
Още по темата:
Световната търговия ще се забави през 2019-та година
Търговското напрежение забави ръста на промишленото производство в Европа
Как да се реформира Световната Търговска Организация?